Jak ubierać dziecko zimą

Młode organizmy są dużo bardziej narażone na niekorzystne i zmienne warunki pogodowe. Stąd dzieci znacznie częściej chorują niż rodzice czy starsze rodzeństwo. Nie dość, że maluszki mają mniej rozwiniętą odporność, którą nabywa się zarówno dzięki szczepionkom, jak i z wiekiem, to jeszcze nie mają świadomości, że zimno czy mróz mogą im poważnie zaszkodzić. Odpowiedź na pytanie, jak ubierać dziecko podczas zimy, jest zarazem prosta, i skomplikowana. Warto ją znaleźć i podzielić się nią z młodymi i przyszłymi rodzicami.

Na cebulkę!

Im zimniej na dworze, tym należy dokładniej dobrać liczbę warstw. Popularne ubieranie na cebulkę to właściwy trop. Jednak warto wiedzieć, że sweterek nałożony na sweterek czy grubą bluzę to pomysł nieco chybiony. Zbyt gruba warstwa owszem dobrze zabezpieczy przed mrozem i silnym wiatrem, ale też będzie krępować ruchy. A to ważne, ponieważ kilkuletnie szkraby lubują się w ruchu niezależnie od pogody. Stąd jeżeli dziecko będzie aktywne, np. zjeżdżając na sankach czy lepiąc bałwana, warto je ubrać lżej, niż gdyby przebywało w wózku. Odpowiednia liczba warstw i dobór dziecięcej garderoby mają znaczenie także na krótkich dystansach, kiedy szkrab tylko przez chwilę ma kontakt z zimnem. Dlatego wszystkim rodzicom przewożącym pociechy w samochodach, np. w drodze na zakupy czy do przedszkola, warto polecić, by rozebrali dziecko z kurtki niemal od razu po wejściu do ogrzanego auta. Po pierwsze maluszek będzie mieć zapewnioną swobodę ruchów, po wtóre nie będzie czuć się jak w saunie.

Kurtka czy kombinezon

Poza śniegowcami najważniejszą częścią dziecięcej zimowej garderoby są kurtka lub kombinezon. Oba rozwiązania mają dużo plusów, choć na największe mrozy druga opcja będzie właściwsza. Istotne jest, aby rękawki (i nogawki w kombinezonie) były zakończone ściągaczami bądź gumkami. Jeżeli chodzi o buciki, to warto rozważyć wyższe, sięgające ponad kostkę. I na rzepy, i z zamkiem błyskawicznym czy sznurowane powinny zdać egzamin, o ile są dobrze dopasowane i nie przemokną. Wskazówek, jak ubierać dziecko podczas zimy, można szukać w różnych miejscach. Wiele z mam chętnie przegląda to, co przygotowała hurtownia odzieży dziecięcej e-hurtowo. Są tam wskazówki dotyczące krojów, fasonów, materiałów i modnych kolorów. Ciekawy asortyment znajdziesz na: https://www.e-hurtowo.eu/odziez-dziecieca-hurt-c-27.html

Warstwa spodnia

Ubieranie dziecka na cebulkę zdaje egzamin, kiedy idziemy z maluszkiem w miejsce, gdzie można ściągnąć mu bluzę czy sweterek. Natomiast planując zabawę na świeżym powietrzu czy dłuższy spacer, trzeba dobrać ciepłe spodenki (lub kombinezon) i rajstopy. Przydatne będą też getry, dodatkowo chroniące przed przedostawaniem się śniegu pod spodnie czy dół kombinezonu. Kolejna wskazówka dotyczy długości kurtki – podczas zimy sprawdzą się tylko takie, które szczelnie zakryją plecy, także jeśli maluszek jest w ruchu. Stąd pod kurtką i sweterkiem czy bluzą powinna się zmieścić długi podkoszulek oraz body dziecięce. Na bieliznę zaś warto wzuć cieńszą bluzę czy sweterek i dopiero na to kolejny sweterek. Wiele inspiracji, jak ubierać dziecko zimą, można znaleźć w katalogu firmy e-hurtowo. Godna polecenia hurtownia odzieży dziecięcej współpracuje z wieloma sklepami i butikami – online i tradycyjnymi – dbając o jakość bogatej oferty.

Redakcja czadersi.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.