Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Duże tatuaże – jak wygląda ich pielęgnacja i na co trzeba szczególnie uważać?

31 stycznia 2022 Duże tatuaże

Mężczyźni uwielbiają duże tatuaże, bo jeśli robić sobie tatuaż, to taki, aby był dobrze widoczny i to z daleka. Takie tatuaże świetnie prezentują się na ramieniu, plecach, a także klatce piersiowej czy udach. Jednak trzy pierwsze miejsca są zdecydowanie najbardziej popularne. W dzisiejszym poradniku podpowiemy, jak wygląda pielęgnacja dużego tatuażu i na co w sposób szczególny trzeba uważać.

Jak należy postępować tuż po wykonaniu dużego tatuażu?

Tatuaż, który jest duży wymaga dokładnie takich samych czynności pielęgnacyjnych, jak ten mały. Oczywiście im większy tatuaż tym większe ryzyko ewentualnej infekcji czy zakażenia, dlatego należy od pierwszych godzin odpowiednio pielęgnować tatuaż. Bez wątpienia trzeba zaopatrzyć się w zestaw do tatuażu. Warto zatem wiedzieć, co mamy pod tym względem do wyboru. Otóż można zdecydować się na krem do pielęgnacji tatuażu, a także krem ochronny z filtrem SPF 50+. Zestawy niezbędne do tatuażu składają się z mydła lub żelu do tatuażu, a także kremu lub maści przyspieszającej gojenie. Na pierwszym etapie właśnie takie kosmetyki są niezbędne. Gdy tatuaż jest jeszcze raną przed ubraniem się i wyjściem należy oczywiście nałożyć na niego opatrunek, aby materiał nie przykleił się do ciała. Tatuaż należy myć co 2-3 godziny i tak należy postępować przez pierwszy tydzień gojenia się tatuażu. Proces gojenia może potrwać nawet ponad miesiąc w przypadku bardzo dużego tatuażu. Po umyciu tatuażu dedykowanym produktem nie należy wycierać skóry zwykłym ręcznikiem i trzeba sięgnąć po jednorazowe ręczniki bezpyłowe. Po dokładnym osuszeniu tatuażu należy nałożyć na niego dość grubą warstwę kremu przyspieszającego gojenie. Dzięki temu skóra będzie odpowiednio nawilżona. Pojawienie się strupków jest naturalnym procesem. Oczywiście nie należy ich zdrapywać i trzeba poczekać aż same odpadną. Po zagojeniu tatuażu można ocenić czy potrzebne będą poprawki.

Jakich czynności należy unikać w czasie gojenia dużego tatuażu?

Gojenie tatuażu jest procesem długotrwałym. Przede wszystkim w tym czasie należy się oszczędzać. Nie można uprawiać nadmiernej aktywności fizycznej. Treningi na siłowni, gdy pot leje się strumieniami odpadają, bo nie można zakazić rany. Ponadto pot mógłby spowodować rozlanie się tuszu, a tym samym zniekształcenie tatuażu. Na pewno nie można korzystać z basenu ani sauny. Przesuszenie i podrażnienie tatuażu nie może mieć miejsca. Warto pamiętać, by nie nosić zbyt dopasowanej odzieży, takiej która bezpośrednio styka się z ciałem. Istotne znaczenie ma, by tkaniny były gładkie i niedrażniące.

Jak chronić tatuaż przed promieniowaniem UV i blaknięciem?

Posiadanie tatuażu sprawia, że chce się go eksponować jak najczęściej. Niestety trzeba uważać na szkodliwe promieniowanie UV. Niezabezpieczenie skóry, także tej wytatuowanej może prowadzić do raka skóry. Dlatego koniecznie należy stosować kremy z filtrem. Do tatuażu przeznaczone są te z najwyższym faktorem SPF 50+. Stosowanie takich kremów zabezpiecza tatuaż także przed blaknięciem. Zatem jeżeli zależy Ci, aby Twój duży tatuaż prezentował się dobrze jak najdłużej, koniecznie postaw na zestaw do tatuażu zawierający krem ochronny.

Na koniec: dobór odpowiedniego wzoru to podstawa, czyli jak wybrać aby nie żałować

Na koniec warto powiedzieć jeszcze na temat doboru dużego tatuażu. Decyzja o jego wykonaniu powinna być niezwykle przemyślana, ponieważ jego przerobienie jest później niezwykle trudne, a i tak zawsze najpierw trzeba przejść przez cały proces gojenia, by móc dokonać poprawek czy zmiany. Z kolei usuwanie tatuażu jest jeszcze bardziej bolesne niż jego wykonywanie. W dodatku trzeba to robić na wielu sesjach. Zatem wybierając tatuaż trzeba bardzo dokładnie to przemyśleć.

Pielęgnacja dużego tatuażu nie jest łatwa i wszystkie czynności trzeba wykonywać niezwykle skrupulatnie i według ustalonego schematu. To popłaca, bowiem wtedy nie jest koniecznych wiele poprawek, o ile w ogóle trzeba je robić. Zestawy niezbędne do tatuażu można zakupić w bardzo korzystnej cenie i przydadzą się także po wygojeniu dziary, aby utrzymać dobry efekt jak najdłużej.

Redakcja czadersi.pl

Nasza strona to oaza dla poszukiwaczy równowagi między pracą a życiem prywatnym, między dbaniem o siebie a rozwijaniem własnych pasji. Zanurz się w bogatym oceanie artykułów, które eksplorują świat lifestyle'u, wnętrz, zdrowia, urody i diety.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Poznaj witamicę C
3 kroki w pielęgnacji skóry
Poznaj najmodniejsze fryzury męskie

Jesteś zainteresowany reklamą?

Poznaj najmodniejsze fryzury męskie