Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak sprawdzić historię auta sprowadzonego z zagranicy?

20 czerwca 2022


Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że auto z zagranicy może mieć liczne wady zarówno fizyczne, jak i prawne. Niektóre uszkodzenia, takie jak uszkodzenia mechaniczne, usterki elektryczne czy rdza na karoserii, podczas sprzedaży można ukryć. Oprócz tego doświadczenie oszuści potrafią także sfałszować dokumenty, a nawet liczniki. Jeżeli chcesz mieć pewność, że Twoje przyszłe auto z Niemiec czy auto z Holandii nie jest uszkodzone, warto sprawdzić jego historię.

Jak sprawdzić historię auta sprowadzanego z zagranicy?

Chcesz bezpłatnie sprawdzić historię pojazdu sprowadzonego z zagranicy? Idealną stroną będzie HistoriaPojazdu.gov.pl, w której zarejestrowane są auta zarówno z Polski, jak i z zagranicy. W HistoriaPojazdu.gov.pl udostępniane są:

– Podstawowe informacje o samochodach zarejestrowanych na terenie Polski, do których należą dane techniczne, liczba właścicieli, a także odczyty drogomierzy podczas kontroli drogowych.

– Informacje o tym, czy za granicą odnotowano nieścisłości związane z samochodem – kradzież, złomowanie, wypadek, uszkodzenia, a nawet informacje o tym, czy pojazd służył jako taksówka.

Kiedy warto skorzystać z tej usługi?

Jeżeli masz w planie zakup samochodu sprowadzanego z zagranicy, zawsze dobrą opcją będzie skorzystanie z takiego serwisu. Jakich danych będziesz potrzebować, aby skorzystać z tej usługi? Bezsprzecznie potrzebujesz numeru rejestracyjnego, numeru VIN i daty pierwszej rejestracji samochodu. W jaki sposób sprawdzić historię pojazdu bez daty pierwszej rejestracji w przypadku, gdy samochód nie został zarejestrowany w Polsce? W takim wypadku koniecznie będziesz potrzebować Profilu Zaufanego. Zaloguj się do niego, a następnie zostaniesz przekierowany na stronę HistoriaPojazdu.gov.pl i będziesz mógł sprawdzisz przeszłość samochodu oferowanego przez zagranicznego sprzedawcę. Pamiętaj, że używając usługi HistoriaPojazdu.gov.pl, sprawdzisz bezpłatnie pojazdy sprowadzone między innymi z:

– Niemiec,

– Hiszpanii,

– Belgii,

– Francji,

– Austrii,

– Holandii,

– Czech,

– Kanady,

– USA.

Pamiętaj także o tym, aby polecany handlarz samochodami był osobą wybieraną przez Ciebie, jeżeli chcesz zakupić auto z zagranicy.

Sprawdzenie samochodu sprowadzanego z zagranicy poprzez ASO i TÜV

ASO jest to Autoryzowana Stacja Obsługi. Jeśli sprowadzasz auto z zagranicy to kolejna dobra metoda na sprawdzenie informacji o pojeździe. Pamiętaj, że wielu kierowców z Europy Zachodniej korzysta wyłącznie z ASO, w związku z czym dotarcie do dokumentacji ASO pozwala potwierdzić przebieg auta, stwierdzone wady i uszkodzenia, a także wykonywane naprawy. Stowarzyszenie Inspekcji Technicznej — TÜV to dobra metoda na sprawdzenie stanu auta z Niemiec. Właściciele samochodów osobowych dokonujący co dwa lata przeglądów w jednej z firm TÜV otrzymują raport.

Redakcja czadersi.pl

Nasza strona to oaza dla poszukiwaczy równowagi między pracą a życiem prywatnym, między dbaniem o siebie a rozwijaniem własnych pasji. Zanurz się w bogatym oceanie artykułów, które eksplorują świat lifestyle'u, wnętrz, zdrowia, urody i diety.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak zacząć oszczędzać
Jak wybrać idealną pufę
leasing używanego Audi

Jesteś zainteresowany reklamą?

leasing używanego Audi