Nowoczesne donice do każdego salonu

Wielu osobom może się wydawać, że wybór odpowiedniej donicy do salonu jest łatwy, ale w rzeczywistości wcale tak nie jest. Tak naprawdę należy wybrać taką doniczkę, która będzie odpowiednia dla rośliny oraz pomoże dopełnić styl, w jakim zostało urządzone całe wnętrze. Na szczęście producenci oferują wiele różnych donic, dzięki czemu bez problemu znajdziemy taki model, który idealnie będzie pasował do naszego salonu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze donicy do salonu?

Kiedy zaczniemy się rozglądać za odpowiednim produktem, to możemy przeżyć nawet szok, gdy zobaczymy ile mamy dostępnych opcji. Donice do salonu różnią się od siebie zarówno kolorem, jak i wielkością czy materiałem, z którego zostały zaprojektowane.

Wybierając odpowiednią doniczkę, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, aby były one przeznaczone dla konkretnych roślin. Kwiaty powinny czuć się w nich dobrze i dlatego jest to najważniejszy aspekt, o którym trzeba pamiętać.

Rośliny mają swoje wymagania oraz różne systemy korzeniowe. Właśnie dlatego nawet najładniejsza doniczka nie będzie dobra, jeśli nie zostanie odpowiednio dopasowana do jej wymagań. Musi się w niej czuć dobrze, aby mogła się rozwijać, ponieważ w przeciwnym wypadku szybko uschnie.

Jakie doniczki do jakich roślin?

Dobrze już wiemy, że rośliny wymagają różnych warunków, aby mogły rosnąć. Jeśli chodzi o te, które mają mały i płaski system korzeniowy, to powinny zostać posadzone w okrągłych i płaskich donicach. Dotyczy to głównie takich gatunków, które naturalnie rozwijają się w ziemi jałowej. Będą to przede wszystkim drzewka bonsai oraz urokliwe nowalijki.

Natomiast jeśli chodzi wysokie iglaki, to tutaj potrzebną będą wysokie i wąskie doniczki. Zupełnie inaczej sprawa będzie wyglądać w przypadku niewielkich kwiatów, takich jak na przykład bratki. Do takich roślin bardzo dobrym pomysłem będą małe, dekoracyjne donice do salonu.

Z jakiego materiału wybrać donice do salonu?

Oczywiście najważniejsze jest to, aby roślina dobrze czuła się w donicy. Niemniej ważne jest także to, aby materiał wykonania odpowiadał kolorystycznie do aranżacji całego salonu.

Do roślin kwitnących najbezpieczniejsze są doniczki zaprojektowane z ceramiki albo z drewna. Można także postawić na te wykonane z plastiku. Ważne jest, aby system korzeniowy mógł się dobrze rozwijać, ponieważ tylko wtedy kwiaty będą prezentować się niezwykle efektownie.

Modne doniczki do salonu oferuje Sklep.cermax.com.pl. Znajdziemy tam modele wykonane z ceramiki i metalu, a także z drewna czy tworzywa sztucznego.

Redakcja czadersi.pl