Pierwszy liquid-samoróbka. Od czego zacząć?

W dzisiejszych czasach coraz częściej do lamusa odchodzą zwykłe papierosy, a duża liczba osób sięga po tańsze i zdrowsze odpowiedniki, jakimi są e-papierosy. Pomagają skutecznie walczyć z nałogiem i zadbać o zdrowie. Do tzw. „wapowania” niezbędny jest odpowiedni sprzęt, który należy uzupełnić liquidem. Można go kupić w wielu sklepach bądź zrobić samemu. Jak zrobić własny liquid?

Czym jest liquid do e-papierosa?

Zanim przejdziemy do praktycznego poradnika, jak zrobić własny liquid, zatrzymajmy się na chwilę i wyjaśnijmy, czym on tak właściwie jest. Liquidem nazywamy olejek smakowy, który po podgrzaniu zmienia swój stan i tworzy pachnący obłok. Ogromny wybór liquidów dostaniemy w każdym sklepie z akcesoriami do wapowania, ale możemy zrobić swój – musimy wcześniej zaopatrzyć się w niezbędne składniki i akcesoria. Liquid składa się z gliceryny, glikolu propylenowego, aromatu i nikotyny bądź shota CBD. Musimy więc zakupić wszystkie te substancje, a dodatkowo potrzebna nam będzie strzykawka, naczynie i buteleczka (wystarczy standardowa pojemność 10 mililitrów). Jeśli planujesz zrobić własny liquid, wybierz ulubione smaki i dodatki, które zwiększają walory smakowe i go konserwują. Składniki do przygotowania olejku kupimy bez wychodzenia w domu w sklepach internetowych, np. w Ivape.

Jak zrobić własny liquid do e-papierosa?

Zanim przejdziemy do przygotowywania naszego własnego liquidu, musimy najpierw zadbać dokładnie o higienę. Przygotuj sobie miejsce pracy, umyj ręce i załóż rękawiczki. Tak przygotowany do pracy możesz przystąpić do wykonania swojego pierwszego liquidu. W tym celu użyj 15 kropel aromatu smakowego na 10 mililitrów bazy pod olejek. Jest to proporcja uśredniona – wyjdzie nam z tego nie za mocny i nie za słaby liquid. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyś poeksperymentował i znalazł takie proporcje, które najbardziej Ci odpowiadają. Po przygotowaniu liquidu musisz delikatnie i ostrożnie przelać go buteleczki, posługując się w tym celu strzykawką. Po tej czynności wymieszaj płyn, energicznie potrząsając buteleczką, aż do momentu wymieszania składników. To, co zwiększy walory smakowe własnego liquidu, to pozostawienie go w buteleczce w ciemnym miejscu na minimum tydzień. Warto podczas tworzenia olejku mieć przy sobie długopis i notatnik, jeśli w planach masz eksperymenty i naukę odpowiednich proporcji. Jeśli zapiszesz sobie dokładne proporcje, następnym razem pójdzie Ci wszystko bardzo szybko i sprawnie. Tworzenie własnych liquidów to duża przyjemność i oszczędność.  Możesz  dzięki temu uzyskać również niepowtarzalne smaki i moc, jakie odpowiadają wyłącznie Tobie.

Redakcja czadersi.pl