Poznaj witaminę C, czyli witaminę młodości

Dodatki witamin w kosmetykach są bardzo cenne i warto wybierać takie preparaty, które je zawierają. Jedna z witamin bardzo uznanych w kosmetyce jest witamina C, która ma doskonały wpływ na skórę. Poznaj właściwości witaminy C.

Czy wiesz jak stosować witaminę C na twarz?

Kosmetyki do pielęgnacji dziennej mają na ogół mniejsze stężenia tej witaminy. Natomiast wieczorem spokojnie można stosować kosmetyki z wyższą zawartością witaminy C. Na początek warto zrobić sobie test uczuleniowy, aby sprawdzić jak dany kosmetyk z tą witaminą działa na naszą cerę. Warto pamiętać, że efekty stosowania witaminy C nie są natychmiastowe, ale wymagają cierpliwości w stosowaniu i dokładności. Podaje się, że pierwsze efekty widać dopiero po 6-8 tygodniach stosowania. Możesz wybrać różne postacie witaminy C w kosmetykach, a jeśli liczysz na szczególnie szybkie efekty, to wybierz czystą postać w formie serum. To doskonały zastrzyk witaminowy zarówno na dzień, jak i na noc. Sprawdź, jaka jest dokładna zawartość witaminy C w składzie. Ważne jest też to czy butelka jest ciemna, bo wtedy cenny składnik nie utlenia się. Dostosuj zawartość innych składników do swojej cery. Możesz wybrać krem nawilżający z dodatkiem witaminy C i substancjami aktywnymi, które kompleksowo dbają o skórę. 

Poznaj kosmetyki z witaminą C

Znany kosmetyk z witaminą C to serum z większym stężeniem tej witaminy. Często spotyka się ją w czystej postaci w płynnym serum i wtedy działa naprawdę dobrze. Kremy rozświetlające z witaminą C na dzień działają bardzo dobrze na koloryt cery i na przebarwienia. Cera z blaskiem wygląda na wypoczętą i mniej zmęczoną. Przebarwienia to częsty problem, który może wiązać się ze zmianami od słońca. Często w połączeniu z innymi składnikami, witamina C wykazuje jeszcze lepsze działanie. Na przykład z niacynamidami i kwasem salicylowym, wpływa na lepsze złuszczanie naskórka i wygląd cery. Witaminę C można stosować z niacynamidami, pod warunkiem, że nie występuje ona w formie kwasu askorbinowego. Żele do mycia twarzy z dodatkiem tego składnika to także bardzo dobry wybór, bo działamy na skórę już w trakcie oczyszczania. Witamina C to silny antyoksydant, który jest nazywany witaminą młodości, bo wyraźnie zmniejsza zmarszczki.

Jakie jeszcze właściwości ma witamina C?

Czy wiesz jak działa witamina c na twarz? Przede wszystkim ma działanie antyoksydacyjne, rozświetlające i anti-age. W zależności od tego w jakiej formie występuje, takie jest jej działanie. Uszczelnia ona naczynia krwionośne i zmniejsza wszelkie zaczerwienienia. Bierze udział w syntezie kolagenu w skórze, który jest cennym składnikiem budulcowym. Rozjaśnia ona koloryt cery i redukuje przebarwienia. Ma także delikatne działanie złuszczające i antybakteryjne. Jeśli wybierzesz serum na przebarwienia z witaminą C, możesz spodziewać się efektów w postaci wyrównania kolorytu cery i zmniejszenia niedoskonałości cery. Pamiętaj, aby regularnie ją stosować, bo tylko wtedy daje upragnione efekty. Nie każda postać i stężenie będą dobre akurat dla Ciebie. Jeśli zaczynasz od mniejszych stężeń, jest to bardziej bezpieczne dla Twojej skóry. 

Materiał oznaczony

Redakcja czadersi.pl