Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Uwzględniające kwiaty w salonie aranżacje wnętrza

7 maja 2022 kwiaty w salonie aranzacje


Choć kwiaty kojarzą się ludziom głównie z ogrodnictwem to bardzo często spotyka się je również w domach. Rośliny w pokoju nie tylko stanowią piękną ozdobę wnętrza, ale też produkują tlen, dzięki czemu powietrze w domu lub mieszkaniu jest świeższe. Jeśli chodzi o zawierające kwiaty w salonie aranzacje wnętrza to wszelkie rośliny doniczkowe najczęściej stawia się na parapecie. Niemniej istnieje cała masa innych sposobów na umieszczenie roślin w pomieszczeniu, które sprawią że będą one znacznie lepiej się prezentowały.

Kwietniki i donice z nóżkami

Jeśli ktoś ma w domu kilka kwiatów doniczkowych może sobie pozwolić na kwietnik w salonie. Taki mebel pozwala na umieszczenie kwiatów w najbardziej widocznych miejscach salonu, tak aby z dumą można było je eksponować. Sam kwietnik również można, czy nawet powinno się dopasować wyglądem do stylu aranżacyjnego salonu, dzięki czemu również stanowi on ozdobę wnętrza. Umieszczenie kwiatów na kwietniku jest również bardzo wygodne, ponieważ można podlewać wszystkie rośliny w jednym miejscu.

Co jednak jeśli w domu znajduje się tylko jedna lub dwie rośliny? W końcu kwietnik w takim wypadu wyglądałby dosyć pusto. W takim wypadku najlepiej jest postawić na doniczki z wysokimi nóżkami, które można spokojnie postawić na podłodze w salonie. Trudno stwierdzić czy taką doniczkę można nazwać meblem, ale bez wątpienia będzie się ona doskonale prezentować. Kwiat w takim naczyniu będzie wywyższony niczym na piedestale, a co za tym idzie w ogromnym stopniu wyeksponowany.

Półki na kwiaty i doniczki wiszące

Nie zawsze jednak można sobie pozwolić na zajmowanie cennego miejsca w salonie poprzez kwietniki i doniczki wolnostojące. Na szczęście doniczki można umieścić również na ścianie. Służą ku temu zarówno klasyczne półki, jak i specjalne modele stworzone z myślą o kwiatach doniczkowych. W ten sposób można okryć nawet całą ścianę pięknymi kwiatami, tworząc swego rodzaju wystawę roślin doniczkowych.

Warto też rozważyć zakup doniczek wiszących, które montuje się na haku na suficie. Takie rozwiązanie zapewnia niezwykły efekt, wprowadzając do salonu nieco wyjątkowości. W doniczce wieszanej może znaleźć się praktycznie każda roślina, jednak najlepiej prezentować będą się odmiany opadające do dołu lub rozprzestrzeniające się na boki. Należy też pamiętać aby rośliny nie wieszać za wysoko, tak aby przy rośnięciu nie uderzała ona w sufit.

W jakim miejscu ustawić roślinę w salonie?

Niezależnie od tego w jaki sposób chce się umieścić kwiaty w pokoju dziennym nie można zapominać, że każdy z gatunków potrzebuje specyficznych warunków. Tak jak niektóre rośliny potrzebują dużych ilości słońca, wiele z nich znacznie lepiej czuje się w cieniu. Nie bez znaczenia są tu też takie czynniki jak wilgotność powietrza i temperatura. Dlatego wybierając miejsce na doniczkę trzeba mieć na uwadze wszystkie potrzeby danej rośliny, traktując ją jako żywy organizm a nie zwyczajną ozdobę wnętrza. Najlepiej jeszcze przed zakupem doinformować się na temat konkretnego gatunku.

Redakcja czadersi.pl

Nasza strona to oaza dla poszukiwaczy równowagi między pracą a życiem prywatnym, między dbaniem o siebie a rozwijaniem własnych pasji. Zanurz się w bogatym oceanie artykułów, które eksplorują świat lifestyle'u, wnętrz, zdrowia, urody i diety.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

jakie firany do salonu
pled z wełny czesankowej
kwiaty w salonie aranzacje

Jesteś zainteresowany reklamą?

kwiaty w salonie aranzacje