Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Domowe mikstury na muszki owocówki

9 maja 2022 domowa mikstura na muszki owocówki


Z całą pewnością można stwierdzić, że plaga muszek owocówek w kuchni bywa bardzo problematycznym zjawiskiem. Dlatego warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz zapoznać się z najlepszymi domowymi sposobami na muszki.

Domowa pułapka

W celu zwalczenia muszek owocówek ze swojego domu lub mieszkania warto stworzyć domową pułapkę. Do jej wykonania niezbędne będą pokrojone owoce lub ich skórki, a także miska oraz folia spożywcza. Owoce lub ich skórki należy włożyć do miski, a następnie szczelnie ją owinąć folią spożywczą. Istotne jest, aby nie pojawiły się żadne szczeliny. Następnie należy zrobić w folii małe dziurki z wykorzystaniem wykałaczki. Dzięki temu owocówki wejdą do miski i nie będą mogły z niej wyjść.

Ocet i płyn do mycia naczyń

Domowa mikstura na muszki owocówki może być także stworzona z octu oraz płynu do mycia naczyń. Najlepiej wykorzystać ocet jabłkowy, jednak zastosowanie w tym przypadku znajdzie również każdy inny rodzaj octu. Ocet oraz płyn do mycia naczyń należy połączyć i wlać do szklanki lub słoika. Zwabione zapachem muszki wlecą do naczynia i nie będą mogły z niego wyjść.

Zapach w kuchni

W celu wyeliminowania z kuchni muszek owocówek warto również stworzyć w kuchni przyjemny zapach, którego muszki nie preferują. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie palenie w kuchni świec zapachowych, które będą odstraszały muszki ze względu na swój intensywny aromat. W tym przypadku warto zdecydować się na przykład na zapach mentolowy lub lawendowy, który jest dla muszek nieprzyjemny i je odstrasza. W sprzedaży można znaleźć wiele świeczek zapachowych, które będą spełniały kryteria odstraszania muszek.

Odkurzacz i suszarka

Muszki owocówki w skuteczny sposób można również zwalczać poprzez wykorzystanie suszarki do włosów oraz odkurzacza. W tym przypadku ciepły nadmuch z suszarki należy skierować wprost w kierunku muszek owocówek, które nie wytrzymają napływu ciepłego powietrza. Natomiast odkurzacz może wciągnąć muszki owocówki do swojego wnętrza dzięki zastosowaniu wąskiej przyssawki. Oba rozwiązania są dość skuteczne, dlatego warto je wykorzystać podczas walki z plagą muszek owocówek w swojej kuchni.

Dedykowane produkty

Muszki owocówki można pokonać dzięki zastosowaniu produktów, które są dedykowane takiemu rozwiązaniu. Wśród nich można wymienić zarówno profesjonalne pułapki, jak i specjalne lepy oraz aerozole ze środkami o charakterze owadobójczym. Lepy i profesjonalne pułapki najlepiej stosować w miejscach, w których przebywają nadmiernie duże ilości muszek. Natomiast wśród aerozoli najskuteczniejsze będą preparaty na owady latające, dlatego warto je wybierać.

Porządek w kuchni

Podczas walki z muszkami owocówkami tak istotne jest utrzymywanie odpowiedniego porządku w kuchni, dlatego warto w szczególny sposób zadbać o ten aspekt. Należy w regularny sposób usuwać wszelkie nieczystości znajdujące się w kuchni oraz często wyrzucać śmieci. Muszki przyciągają zapachy psujących się owoców oraz inne nieprzyjemne, kuchenne zapachy. Jeśli utrzymuje się w kuchni bałagan na pewno będzie ich więcej i trudniej będzie je efektywnie zwalczać.

Redakcja czadersi.pl

Nasza strona to oaza dla poszukiwaczy równowagi między pracą a życiem prywatnym, między dbaniem o siebie a rozwijaniem własnych pasji. Zanurz się w bogatym oceanie artykułów, które eksplorują świat lifestyle'u, wnętrz, zdrowia, urody i diety.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak zacząć oszczędzać
Jak wybrać idealną pufę
leasing używanego Audi

Jesteś zainteresowany reklamą?

leasing używanego Audi