Jak wyleczyć alergię w prosty sposób?

Powiedzmy sobie szczerze, niełatwo pozbyć się alergii. Wie to każda osoba uczulona na pyłki roślin, roztocza, sierść zwierząt czy też konkretne pokarmy. Wciąż najwyższą gwarancję wyleczenia lub zmniejszenia dolegliwości zapewnia specjalistyczne odczulanie. Bywa ono kosztowne, długotrwałe i może wywołać niepożądane skutki takie jak uogólniona reakcja anafilaktyczna. Ta z kolei powoduje m.in. wysypkę oraz problemy z oddychaniem. Na szczęście, do takich sytuacji dochodzi niezwykle rzadko. Jeżeli odczulanie przeprowadzone jest w kontrolowanych warunkach przez doświadczonego specjalistę, cała procedura uznawana jest za bezpieczną dla zdrowia.

Leki bez recepty na alergię

Jeżeli z jakichkolwiek powodów nie chcesz decydować się na odczulanie, rozważ przyjmowanie dostępnych bez recepty leków antyhistaminowych. Na rynku dostępne są liczne substancje, m.in. lewocetyryzyna czy desloratadyna. Czy istnieją jednak inne sposoby pozbycia się alergii? Czym wspomóc leczenie? Jeżeli masz dość ciągłego swądu, kataru, kaszlu i łzawiących oczu, możesz spróbować naturalnych substancji, które według najnowszych badań mogą znacznie zmniejszyć objawy alergiczne. Jedną z takich substancji jest popularne wapno musujące. Ten suplement diety uszczelni Twoje naczynia krwionośne, dzięki czemu zmniejszy się obrzęk śluzówek. Środek ten uzupełni przy okazji niedobory wapnia w twoim organizmie, należy jednak pamiętać, aby stosować się do zaleceń farmaceuty dotyczących zalecanego dziennego spożycia. Co za dużo, to niezdrowo!

Jak skutecznie wyleczyć alergię?

Gdy pytaliśmy specjalistów, jak wyleczyć alergię, otrzymaliśmy kilka bardzo ciekawych odpowiedzi dotyczących zbawiennego działania nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 na układ immunologiczny. Kwasy te znacznie łagodzą objawy alergiczne oraz znacznie zmniejszają ryzyko występowania astmy u dzieci i osób dorosłych. Istnieją również badania potwierdzające zmniejszenie przypadków zachorowania na atopowe zapalenie skóry u osób spożywających dużą ilość tych kwasów. Polecamy przede wszystkim suplementy omega-3 wyprodukowane ze źródeł roślinnych, czyli alg morskich. Są one dużo bezpieczniejsze i czystsze biologicznie.

Duży wpływ na to, jak silnie będziesz odczuwać objawy alergiczne, ma również twój styl życia. Warto zadbać o najbliższe otoczenie tak, aby znajdowało się w nim jak najmniej uczulających cię alergenów. Używaj kosmetyków, które mają pozytywną opinię towarzystw medycznych. Nie powinieneś unikać wietrzenia mieszkania w okresie pylenia, najlepiej jednak robić to tuż po opadach deszczu, kiedy pyłków w powietrzu jest mniej. Pozbądź się wszelkich przedmiotów i akcesoriów domowych, które gromadzą kurz: zasłon, obrusów, dywanów. Upewnij się, czy w doniczkach z kwiatami nie gromadzi się pleśń. Palacze powinni poważnie rozważyć rzucenie nawyku, jeśli zaobserwują u siebie objawy alergii. Każdy alergik natomiast powinien zgłosić się do lekarza, jeśli cierpi na duszności lub uporczywy kaszel. Alergia często prowadzi do astmy, którą należy leczyć specjalistycznymi lekami dostępnymi wyłącznie na receptę.

Redakcja czadersi.pl