Post Doktor Dąbrowskiej czyli oczyszczanie

W dobie konsumpcjonizmu i dbałości o wygląd, dużą rolę odgrywa w dzisiejszych czasach dieta. Po pierwsze, musimy oczyszczać organizm z toksyn ponieważ pochłaniamy je z wielu źródeł: wody, pożywienia, powietrza. Po drugie, social media wyznaczają wysokie standardy życia i wyglądu.

Co zrobić, by czuć się zdrowo i wyglądać dobrze?

Aby się dopasować, ale przede wszystkim zachować zdrowie i młody wygląd, dużo mówi się o dietach oczyszczających głównie na bazie najlepiej organicznych owoców i warzyw. Post dr Dąbrowskiej jest dość ekstremalną propozycją. Jak sama nazwa mówi, jest to post. Ważne jest przeprowadzenie detoksu w sezonie, kiedy warzywa i owoce dostępne są lokalnie i mają najwyższe stężenie substancji odżywczych aby oczyszczanie organizmu następowało w prawidłowy sposób.

Czy istnieje ryzyko podjęcia tego typu diety?

Niestety każdy sposób odżywiania niesie ze sobą pewne ryzyko. W przypadku rozwiązania, jakim jest post dr Dąbrowskiej, jeśli nie przygotujemy się do tego procesu odpowiednio i na przykład nie zaopatrzymy się w wartościowe źródła pożywienia, możemy doświadczyć przykrych skutków ubocznych. Osoby, które ich doświadczyły mówią na przykład o wypadających włosach, słabnących paznokciach czy obniżonym samopoczuciu. Niektórzy podejmują tę dietę, aby schudnąć. Sukces jest wysoce prawdopodobny, jednak trzeba uważać, aby nie doszło do spalania tkanki tłuszczowej, która jest nam bardzo potrzebna.

Jak wyjść z postu?

Domyślnie przyjmuje się, że post trwa sześć tygodni. Ważne jest, aby wyjść z niego z głową. Nie można zacząć jeść nagle dużych porcji kalorycznego i tłustego jedzenia. Należy też minimalizować spożywanie przetworzonej żywności.

Jakie są korzyści postu?

Dieta czy inaczej post Dr Dąbrowskiej może być rozwiązaniem nie tylko poprawiającym estetykę naszego ciała, ale przede wszystkim może ona leczyć. Doktor zastosowała rozwiązania terapii dietą na pacjencie, który doświadczał ciężką chorobę wieńcową. Okazuje się więc, że posty mają niezwykle korzystny wpływ na ciało i umysł człowieka. Dzięki nieprzetworzonemu, oczyszczonemu pożywieniu możemy nawet cofnąć chorobę. Ponadto, dowiedzione jest, że jedząc przez dłuższy okres czasu surowe warzywa i owoce poprawia się nasz stan skóry, wzmacniamy odporność (co jest niezwykle istotne w kontekście niedawnej pandemii koronawirusa), a także możemy pozbyć się przykrych dolegliwości przewodu pokarmowego, a co za tym idzie uniknąć ciężkich schorzeń w przyszłości, takich jak rak jelita grubego.

Mimo że taki post może brzmieć nieco ekstremalnie, przeprowadzony z głową może przynieść wiele korzyści.

Przeczytaj więcej na https://www.naturalmedica.pl/post-dr-dabrowskiej/

Redakcja czadersi.pl