5 korzyści z uczęszczania do szkoły języków obcych

Zasadniczo szkoła nie kojarzy nam się najlepiej – nieefektywnie ułożony program nauczania, metody sprzed 50 lat, odrabianie lekcji i tona nauki. Jednak nie musi tak być. Nauka może być wypełniona przyjemnymi formami rozrywki i edukacji. Nie wierzysz? Zapraszamy do naszego świata, w którym odnajdziesz, nie całkiem ukryte, korzyści z uczęszczania do szkoły języków obcych.

Korzyści z uczęszczania do szkoły językowej, nie tylko w Łodzi. Czy znasz je wszystkie?

Najlepsza szkoła językowa w całej Łodzi zaprasza Cię dzisiaj na odkrywanie korzyści z kursów językowych dostępnych w trybie stacjonarnym. Oczywiście, nie dotyczą one jedynie naszej szkoły, ale z racji tego, że nasi uczniowie pozytywnie wypowiadają się o naszych metodach, piszemy artykuł z naszego punktu widzenia. Zapraszamy w podróż!

Nauka języków obcych ze wsparciem nauczyciela

W życiu prywatnym jak i zawodowym ludzie podświadomie dążą do tego, aby w ich życiu pojawił się przewodnik. Dlatego tak chętnie korzystają z mentorów czy coachów, sięgają po książki biznesowe czy poradniki dotyczące stylu życia. Na tej samej zasadzie działają szkoły językowe, zobacz w łódzkiej szkole języków obcych, jak to działa.

W takich szkołach pracują przewodnicy, czyli wysoko wykwalifikowani lektorzy, których umiejętności potwierdzone są certyfikatami czy dyplomami ukończenia studiów. Pod okiem przewodnika dużo łatwiej oceniać swoje postępy. Z drugiej strony z ucznia spada odpowiedzialność za samodzielne układanie planu nauki, co korzystnie wpływa na jego motywację. Fakt wsparcia przez nauczyciela daje poczucie, że nauka zmierza w dobrym kierunku.

Zajęcia dostosowane do poziomu

Zazwyczaj zajęcia w szkole języków obcych, czy to w Łodzi, czy innych polskich miastach, odbywają się w grupach liczących od 4 do 8 osób. Grupy te podzielone są według poziomu, celu, jaki jej przyświeca czy wieku (w przypadku dzieciaków). Taki podział pozwala na dopasowanie materiału do uczącej się grupy. Każdy uczestnik kursu w dowolnym momencie może zwrócić się do prowadzącego, jeżeli nie rozumie jakiejś części materiału, a ten z natychmiast mu pomoże.

Niższa cena w szkole językowej niż w przypadku korepetycji

Cena za pełny kurs w szkole językowej tylko na pierwszy rzut oka wydaje się dużo wyższa. Weź pod uwagę fakt, że w przypadku korepetycji wybierasz niejako plan płatności rozłożonych, tj. płacisz za każdą godzinę osobno. Jeśli zsumujesz ten wydatek, może okazać się, że w rzeczywistości korepetycje kosztują więcej. Warto więc przemyśleć i przeliczyć ten wydatek.

Nowe znajomości

Człowiek to istota społeczna, więc do dobrego funkcjonowania potrzebuje otoczenia innych osób. Szkoła językowa, to oprócz wsparcia w edukacji, wspaniałe miejsce, aby poznawać nowych ludzi! A w dodatku takich o podobnym zainteresowaniu. Przynajmniej jednym. Praca z grupą umożliwia osiągnięcie lepszej sprawności komunikacyjnej i szybsze przełamanie bariery językowej. Prawda jest taka, że to, co powstrzymuje ludzi, przed publicznym używaniem języka jest bariera językowa. Oczywiście, na początku trudno będzie zabrać głos w takiej grupie, jednak, wbrew intuicji, gdy trochę się z nią oswoisz, łatwiej będzie ci odezwać się do innych ludzi. Pamiętaj! Praktyka czyni mistrza!

Nauka w szkole językowej to nie tylko zdobywanie wiedzy i nowych umiejętności. To także budowanie nowych relacji, chwila wytchnienia od codziennej rutyny i wspaniała przygoda, jaką będziesz wspominać przez resztę życia.

Redakcja czadersi.pl