Obrączki ślubne – eleganckie, stylowe i ponadczasowe

Pary, które planują w najbliższym czasie ślub, powinny rozglądać się już za idealnymi, efektownymi obrączkami. Wybór w salonach jubilerskich jest naprawdę duży, jednak coraz więcej osób szuka oryginalnych, unikatowych obrączek, których nie można znaleźć w katalogach popularnych jubilerów. Jakie więc modele są obecnie na topie? Na jakie obrączki ślubne warto zwrócić uwagę? Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedzi znajdują się poniżej.

Obrączki ślubne, które są warte uwagi

Obrączki ślubne są niezwykle ważne dla przyszłych małżonków. Pary bardzo skrupulatnie podchodzą do tego zakupu, gdyż zależy im na biżuterii, która będzie efektowna, a jednocześnie klasyczna i ponadczasowa, gdyż będzie ona towarzyszyć im na palcu przez wiele lat. Obrączki ślubne, które można znaleźć teraz w salonach jubilerskich, są nowoczesne, modne i niezwykle eleganckie. Pary mogą zdecydować się na żółte, różowe lub białe złoto, a także srebrne obrączki, które wśród młodych osób są coraz popularniejsze. Znalezienie idealnego modelu nie jest łatwe, gdyż muszą one pasować zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie (a bardzo często jest tak, że para chce mieć identyczny komplet obrączek na palcach).

Obrączka z diamentem

Ci, którzy chcą, by obrączka doskonale współgrała na palcu z pierścionkiem zaręczynowym, wybierają obrączki z diamentem. Są one niezwykle piękne i nowoczesne, jednak ich cena także potrafi zaskoczyć kupujących. Najczęściej to panie decydują się na obrączki z diamentem, gdyż zależy im, by kamień ten błyszczał na ich palcu już z daleka. Można wówczas wybrać klasyczną, okrągłą obrączkę z lekko zaokrąglonymi brzegami, która w połączeniu z pięknym, błyszczącym, niewielkim kamieniem wygląda imponująco. Można także wybrać obrączkę z białego złota, w której będzie miejsce na kilka kamieni. Można w takim przypadku zastosować diament, a dookoła niego umieścić np. cyrkonie, by efekt był jeszcze bardziej zniewalający i bogaty.

Dlaczego obrączka powinna być wyjątkowa?

Dla wielu osób obrączki ślubne to symbol oddania, miłości i nierozerwalnej więzi z partnerem, dlatego też te osoby nie wyobrażają sobie, by zdjąć obrączkę z palca nawet na chwilę. To one właśnie najwięcej czasu spędzają na poszukiwaniach idealnego modelu, który zachwyci ich od pierwszego wejrzenia. W takim przypadku najlepiej wybrać klasyczną obrączkę, która będzie modna niezależnie od aktualnych trendów biżuteryjnych. Dodatkowo, taka biżuteria na palcu będzie pasować do każdego stroju, więc nie trzeba się martwić o to, iż na co dzień panie będą musiały z niej rezygnować na rzecz innej biżuterii.

Ile warto wydać na idealną obrączkę?

Trzeba przyznać, iż ceny obrączek są obecnie bardzo wysokie. Nie trzeba jednak kupować ich w drogich, znanych salonach jubilerskich, w których często trzeba płacić także za samą markę. Doskonałą opcją jest zamówienie obrączek ślubnych w lokalnym zakładzie jubilerskich. Przyniesie własnego złota spowoduje, iż za takie obrączki para nie zapłaci więcej, niż 400 – 700 zł (w zależności od wybranego wzoru). Dzięki tej opcji para będzie miała takie obrączki, o jakich marzy. Wybiorą materiał, z którego mają być one wykonane (np.: białe lub żółte złoto), ich kształt, kamienie, które będą się na nich znajdować oraz grawer. Trzeba przyznać, iż to rozwiązanie jest niezwykle dobre, gdyż para może w naprawdę dobrej cenie kupić świetne jakościowo obrączki, które zostaną wykonane zgodnie ze wskazówkami zamawiającego. Warto więc wziąć to rozwiązanie pod uwagę, jeżeli chce się zaoszczędzić na obrączkach naprawdę sporo.

Redakcja czadersi.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.