Szalunek tekturowy a stabilne ogrodzenie

Obecnie rynek budowlany potrzebuje innowacyjnych rozwiązań, które gwarantują inwestorom nie tylko wysoką jakość wyrobu finalnego, lecz także oszczędność i szybkie tempo prac. Stosowane na szeroką skalę stalowe szalunki wymagają demontażu oraz przenoszenia z miejsca na miejsce. Sprawdzoną alternatywą dla nich są tuleje szalunkowe tekturowe. Pozwalają one na zalewanie mieszanką betonową jednocześnie dużej ilości szalunków. Doskonale sprawdzają się podczas stawiania ogrodzeń oraz płotów.

Szalunek tekturowy – istotne zalety

Szalunki tekturowe okrągłe pozwalają na atrakcyjny cenowo oraz efektywny technologicznie sposób budowy elementów betonowych o przekroju koła. Ich atrakcyjna cena wynika z tego, że transport lekkich tulei kartonowych jest znacznie tańszy, niż ciężkich konstrukcji stalowych. Są to materiały jednorazowego użytku, zatem po demontażu, nie trzeba ich magazynować.

Szalunek tekturowy okrągły umożliwia zalewanie mieszanką betonową jednocześnie dużej ilości szalunków, a montaż oraz demontaż jest bardzo szybki. Pozwala on na przyspieszenie tempa prac, bez utraty jakości finalnych słupów, filarów, kolumn, podpór betonowych oraz wielu innych elementów. Jego zastosowanie wpływa bardzo pozytywnie na rachunek ekonomiczny inwestycji budowlanej.

Tarnopak.pl to doświadczony producent, który oferuje szalunki tekturowe w bardzo atrakcyjnych cenach. Wszystkie złożone zamówienia są realizowane w wyznaczonym terminie.

Jak szybko i ekonomicznie zbudować solidne ogrodzenie?

Dzisiejsze możliwości architektoniczne dają ogromne możliwości w zakresie budowy ogrodzeń. Każde z nich powinno posiadać solidny fundament. Jego wybudowanie nie jest kosztowne i pracochłonne wówczas, gdy ostaną zastosowane tekturowe tuleje szalunkowe.

Są one tworzone z kartonów i posiadają konstrukcje o spiralnie biegnących pasach kilkunastu sklejonych ze sobą warstw tektury. Ich zewnętrzna warstwa jest bardzo dobrze zaimpregnowana. Z kolei wewnętrzne ścianki są wykładane antyadhezyjnym papierem.

Szalunek tekturowy to idealne narzędzie dla indywidualnych inwestorów. Każde ogrodzenie z użyciem tego materiału jest tworzone w bardzo szybkim czasie. Pozwala on na uzyskanie po rozszalowaniu idealnie gładkiej powierzchni betonu. Tekturowe tuleje szalunkowe dają zawsze w pełni oczekiwany rezultat.

Fundament pod ogrodzenie a jego trwałość

O trwałości fundamentu ogrodzenia decyduje materiał z jakiego zostanie wykonany. Płoty wykonane z metalu czy też ogrodzenia gabionowe bardzo często składają się z metalowych koszy, które pozwalają na tworzenie fundamentów punktowych. Te z kolei warto wybudować przy pomocy nowoczesnych tulei szalunkowych. Ich zastosowanie daje gwarancję uzyskania idealnie gładkiego betonu. Taki fundament daje bardzo solidne oparcie, a grodzenie jest stabilne i trwałe.

Podczas wykonywania ogrodzeń należy zawsze wziąć pod uwagę głębokość przemarzania gruntów. Bardzo ważne jest bowiem na jaką głębokość zostaną wprowadzone tuleje szalunkowe. Fundament ogrodzeń powinien zawsze znajdować się poniżej strefy przemarzania gruntu. Takie rozwiązanie zapewnia każdej konstrukcji trwałość.

Redakcja czadersi.pl