Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Pieniądze na spełnienie marzeń

19 lutego 2020

Każdy z nas ma jakieś marzenia. Za niektóre trzeba zapłacić, a za inne nie. Ktoś marzy o tym, żeby móc wyjechać na zagraniczne wakacje do wspaniałego kurortu. Ktoś marzy o odpoczynku we własnych czterech kątach, ponieważ ostatnio za dużo pracuje. A ktoś inny marzy o zdrowiu, które w ostatnich czasach bardzo mocno mu szwankuje. Jeszcze inna osoba będzie marzyła o tym, żeby w końcu wyprowadzić się z malutkiej kawalerki lub od rodziców i móc wynieść się na „swoje”.

Tak, każdy z nas ma inne marzenia. Spełnianie marzeń ze strefy niematerialnej należy realizować samodzielnie lub przy pomocy innych osób. Marzenia ze strefy materialnej można zrealizować samodzielnie lub przy pomocy banków, instytucji pozabankowych. Jeżeli ktoś ma odpowiednio dużo pieniędzy to pojedzie na egzotyczne wakacje lub w podróż dookoła świata. Z kolei inne osoby będą mogły dosłownie za gotówkę kupić sobie mieszkanie. Nie każdy jednak ma tyle finansów, aby takie duże zakupy robić od ręki. Niektórzy będą musieli postarać się o kredyt lub pożyczkę.

Skąd wziąć szybko pieniądze?

Wszystko zależy od tego jaka dokładnie kwota będzie potrzebna. Pożyczka na raty nie musi być tylko na spełnianie naszych marzeń. Może ona być również przeznaczona na zakup pilnych rzeczy. Popsuły nam się meble i nawet nie można porządnie usiąść na kanapie? Fotele już nie przypominają mebli wypoczynkowych? A może stół prosi się już o szybką wymianę, ponieważ już niedługo przyjdzie nam jeść obiady na ziemi? Czy jednak lodówka postanowiła dokonać żywota, a innego modelu pod ręką nie mamy akurat? Pożyczka z baku lub innego miejsca może być na spełnienie marzeń lub też na realizację najpilniejszych potrzeb. Jak można postarać się o takie dodatkowe pieniądze. Bardzo prosto – o ile jest to mała kwota.

Z reguły, jeżeli ktoś ma w planach pożyczyć od jednego do około pięciu tysięcy, to wystarczy dowód osobisty. To dzięki niemu banki są w stanie sprawdzić historię kredytową w BIK oraz ewentualną zdolność finansową. Przy większych kwotach może być o wiele więcej formalności. Przy kredycie hipotecznym na zakup mieszkania lub domu musimy liczyć się z wieloma formalnościami i trudnościami, które niestety, ale rosną jak grzyby po deszczu. Warto być na to psychicznie nastawionym. Mała pożyczka na raty nie wymaga na szczęście tylu trudów. Niektóre banki mogą pytać o zarobki, umowę o prace, inne zobowiązania, a nawet stan cywilny, czy ilość posiadanych dzieci na utrzymaniu.

Co trzeba spełnić, aby dostać pożyczkę?

Tak, warto się przygotować na tego typu pytania, żeby nie być potem zaskoczonym. Aczkolwiek nie każdy bank o to pyta. Jeżeli ktoś nie zamierza jednak narażać się na tyle formalności, to może skorzystać z oferty instytucji pozabankowych, które udzielają takich ratalnych pożyczek przy minimum formalności. Wystarczy tylko złożyć wniosek przez internet i można czekać na odpowiedź, która na ogół przychodzi po kilkunastu minutach. Jeżeli klient wybierze opcję online, to pieniądze może mieć na koncie w ciągu kilku godzin. Należy jednak pamiętać, że przy tego rodzaju pożyczkach bardzo łatwo naciąć się na oszustów.

Redakcja czadersi.pl

Nasza strona to oaza dla poszukiwaczy równowagi między pracą a życiem prywatnym, między dbaniem o siebie a rozwijaniem własnych pasji. Zanurz się w bogatym oceanie artykułów, które eksplorują świat lifestyle'u, wnętrz, zdrowia, urody i diety.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak zacząć oszczędzać
Jak wybrać idealną pufę
leasing używanego Audi

Jesteś zainteresowany reklamą?

leasing używanego Audi