Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Proces refundacji balkonika do chodzenia

9 maja 2022 balkonik do chodzenia refundacja


Balkonik rehabilitacyjny to produkt, który ma bardzo szerokie możliwości zastosowania w przypadku osób z problemami z samodzielnym poruszaniem się. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat możliwości zakupu tego produktu wraz z refundacją.

Czym jest balkonik do chodzenia?

Balkonik do chodzenia, inaczej nazywany również balkonikiem rehabilitacyjnym, jest produktem bardzo przydatnym podczas codziennego funkcjonowania wielu osób. Dzięki niemu możliwe jest samodzielne poruszanie się osób starszych oraz schorowanych. Stanowi także pomoc podczas samodzielnego wstawania oraz siadania, zarówno seniorom, jak i osobom po przebytych urazach i wypadkach. Pomoc jest możliwa dzięki specjalnej konstrukcji balkonika oraz możliwości oparcia się o niego.

Refundacja balkonika rehabilitacyjnego

Aktualnie możliwe jest uzyskanie specjalnej refundacji na zakup balkonika do chodzenia, dzięki czemu koszty jego zakupu będą mniejsze. Wysokość refundacji określona jest jako siedemdziesiąt procent z kwoty 240 złotych, czyli realnie jest to 168 złotych. 168 złotych to maksymalna kwota refundacji, jaką można uzyskać. Oznacza to, że pozostałą kwotę niezbędną do zakupu balkonika należy opłacić z własnej kieszeni.

Jak uzyskać refundację?

Balkonik do chodzenia refundacja to bardzo przydatna sprawa dla każdej osoby, która wymaga tego rodzaju pomocy w swoim codziennym życiu. Przede wszystkim osoba starająca się o refundację powinna podlegać ubezpieczeniom zdrowotnym. Osobom starszym balkonik przyznawany jest ze względu na dysfunkcję chodu, dlatego konieczne jest wystawienie stosownego zlecenia na ten produkt przez lekarza lub fizjoterapeutę. Dzięki stworzeniu zlecenia możliwe będzie staranie się o refundację.

Zlecenie na balkonik

Wiele osób zastanawia się, do jakiego lekarza konkretnie się zgłosić po wystawienie zlecenia na balkonik rehabilitacyjny. Wykonanie tego świadczenia możliwe jest przez lekarzy różnych specjalizacji. Wśród nich wymienia się takie osoby jak lekarz pracujący w podstawowej opiece zdrowotnej, lekarz ortopeda, chirurg, geriatra oraz wielu innych. Oprócz tego zlecenie na zakup balkonika może być również wystawione przez fizjoterapeutę.

Zlecenie na chodzik

Po otrzymaniu zlecenia na chodzik rehabilitacyjny należy upewnić się, czy znajduje się ono na aktualnym druku. Jeśli nie to musi ono zostać potwierdzone w jednym z oddziałów NFZ, co możliwe jest zarówno osobiście, jak i poprzez udział osoby trzeciej. Natomiast jeśli zlecenie znajduje się na nowym druku lub zostało wcześniej potwierdzone to można udać się po zakup balkonika rehabilitacyjnego do specjalnego sklepu medycznego, w którym sprzedawane są tego rodzaju produkty medyczne.

Koszt zakupu balkonika

W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć dość zróżnicowane rodzaje balkoników medycznych. Wśród nich wymienia się na przykład balkoniki sztywne, kroczące, a także produkty na kółkach. Ceny poszczególnych produktów są względem siebie zróżnicowane, a refundacja kosztów zakupu chodzika obejmuje jedynie kwotę 168 złotych, na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru najbardziej odpowiedniego produktu dla osoby starszej.

Redakcja czadersi.pl

Nasza strona to oaza dla poszukiwaczy równowagi między pracą a życiem prywatnym, między dbaniem o siebie a rozwijaniem własnych pasji. Zanurz się w bogatym oceanie artykułów, które eksplorują świat lifestyle'u, wnętrz, zdrowia, urody i diety.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

dofinansowanie do okularów nfz
balkonik do chodzenia refundacja
fizjoterapeuta

Jesteś zainteresowany reklamą?

fizjoterapeuta