Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Co wchodzi w usługę ułożenia kostki brukowej?

25 marca 2021 Co wchodzi w usługę ułożenia kostki brukowej

Ułożenie kostki brukowej nie sprowadza się wyłącznie do umiejscowienia kostek w konkretnym schemacie. Do usług brukarskich zalicza się także doradztwo, przygotowanie podłoża, dokonywanie pomiarów i prace wykończeniowe. Jak przebiega proces ułożenia kostki brukowej?

Konsultacje, doradztwo i wycena ułożenia kostki brukowej

Pierwszy kontakt z firmą brukarską może obejmować fachowe konsultacje, przedstawienie swojego pomysłu, wysłuchania porad od specjalistów i wstępnej wyceny realizacji usługi. Ułożenie kostki brukowej może być zróżnicowane w zależności od indywidualnych preferencji zleceniodawcy. Można zastosować kostkę standardową, szlachetną czy płukaną. Przy otrzymaniu ogólnego zarysu i szczegółowych informacji odnośnie do terenu i zlecenia, można dokonać wstępnej wyceny prac. 

Pomiary terenu pod kostkę brukową

Specjaliści z firmy brukarskiej, dla sprecyzowania zakresu prac i wyceny, powinni dokonać niezbędnych pomiarów powierzchni, która miałaby być utwardzona kostką brukową. Na tym etapie mogą pojawić się nowe pomysły na ułożenie kostki brukowej, wybór jej rodzaju, koloru i schematu umiejscowienia.

Projekt ułożenia kostki brukowej

Zarówno przed pomiarami, jak i po ich dokonaniu, można wykonać projekt utwardzenia terenu za pomocą kostki brukowej. Może dotyczyć to zarówno małej powierzchni, jak i wielkoformatowych terenów do utwardzenia. Wizualizacja pozwala idealnie zobrazować założenia projektowe i skonsultować zakres prac ze zleceniodawcą.

Przygotowanie podłoża do utwardzenia

Po wykonaniu dokładnych pomiarów i akceptacji projektu należy właściwie przygotować teren do utwierdzenia nawierzchni. W niektórych sytuacjach konieczne jest zastosowanie ciężkiego sprzętu do robót ziemnych. Często wymaga się także nawiezienie i zagęszczenie kruszywa. 

Układanie kostki brukowej

Oprócz samego ułożenia kostki brukowej ważne jest również właściwe osadzenie krawężników, utwardzenie podłoża i spoinowanie fug. W efekcie nawierzchnia z kostki brukowej nie tylko prezentuje się estetycznie, ale stanowi solidne i trwałe podłoże na wiele lat. Kostka może utwardzić powierzchnię chodnika, tarasu, podjazdu, parkingu i wielu innych terenów prywatnych, firmowych lub publicznych.

Profesjonalne ułożenie kostki brukowej powinno być zrealizowane przez sprawdzoną i fachową ekipę budowlaną/wykończeniową. W tej kwestii warto zgłosić się do polecanych firm brukarskich.

Redakcja czadersi.pl

Nasza strona to oaza dla poszukiwaczy równowagi między pracą a życiem prywatnym, między dbaniem o siebie a rozwijaniem własnych pasji. Zanurz się w bogatym oceanie artykułów, które eksplorują świat lifestyle'u, wnętrz, zdrowia, urody i diety.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

jakie firany do salonu
pled z wełny czesankowej
kwiaty w salonie aranzacje

Jesteś zainteresowany reklamą?

kwiaty w salonie aranzacje