Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Mydło to podstawa w każdym domu — bo czyste ręce to zdrowe ciało

18 października 2021 mydło

Mycie rąk jest na tyle istotnym element dbania o zdrowie, że ma nawet swój własny dzień – 15 października. To prosta, tania i łatwo dostępna metoda zapobiegania wielu groźnym chorobom. Umycie rąk przy pomocy mydła po wyjściu z toalety i przed jedzeniem ogranicza ryzyko zachorowania na biegunkę aż o 40 %, a na infekcje układu oddechowego o 25%. Zdecydowanie to nawyk, który warto, a nawet trzeba stosować w życiu codziennym.

Mydło w płynie — czym się kierować podczas wyboru?

Wybór produktów myjących dostępnych na rynku jest ogromny. Każdy z nas choć raz zastanawiał się, czym się różnią i jak wybrać to najbardziej odpowiednie dla nas. Najważniejszym czynnikiem dla większości osób będą jego właściwości. Pielęgnujące doskonale sprawdzą się w domach, natomiast antybakteryjne to idealne rozwiązanie do biur, szkół czy innych miejsc publicznych. Równie istotny jest zapach płynu. Ulubione nuty zapachowe sprawiają, że chętniej i dokładniej dbamy o higienę dłoni. Warto wziąć pod uwagę wielkość produktu. Małe opakowania nie sprawdzą się w wielopiętrowym biurze, ale wystarczą na długo samotnie mieszkającej osobie. Kluczowym aspektem dla wielu klientów będzie cena. Nie warto jednak sugerować się jedynie wartością podaną na etykiecie produktu. Tanie zamienniki są zdecydowanie mniej wydajne, przez co kupujemy ich kilkakrotnie więcej niż gdybyśmy zdecydowali się na dobrej jakości mydła w płynie.

Zalety płynnego mydła do rąk

Tak samo, jak ich odpowiedniki w kostkach usuwają brud i szkodliwe drobnoustroje z naszych dłoni. Dodatkowo posiada wiele zalet:

  • higieniczne — możesz wziąć z dozownika porcję na jednorazowe mycie, bez obaw o to, że ktoś wcześniej go dotykał;
  • dekoracyjne — wystarczy przelać je do pięknej buteleczki, by stały się praktyczną ozdobą łazienki;
  • praktyczne — nie musisz czyścić mydelniczki;
  • łagodniejsze dla skóry — na ogół detergenty w płynie mają przyjaźniejszy dla skóry skład chemiczny, jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje takie jest, wybierz dobrej jakości mydła w płynie;
  • ekonomiczne — ceny „zapasowych” opakowań w dużych rozmiarach są bardzo atrakcyjne.

Mydło w płynie — najlepsza broń w walce z koronawirusem

Koronawirus, podobnie jak wirus grypy należy do wirusów lipofilnych. To znaczy, że jest podatny na działanie rozpuszczalników lipidów. Gdy piana powstała z połączenia wody z mydłem rozpuści zewnętrzną lipidową warstwę wirusa, ten traci możliwość wnikania i infekowania ludzkich komórek. Żeby środek myjący mógł odpowiednio zadziałać, należy pamiętać o poprawnym umyciu rąk. Najlepiej użyć ciepłej wody i dokładnie, za pomocą piany wyczyścić każdy zakamarek dłoni. Nie zapomnijmy o przestrzeniach między palcami, paznokciach i nadgarstkach.

Król wszystkich kosmetyków

Mydło do rąk jest najczęściej używanym przez nas kosmetykiem, dlatego jego jakość jest niezwykle ważna. Dzięki nim skutecznie zapobiegniesz nieprzyjemnym dolegliwościom trawiennym, a także poważnym chorobom zakaźnym, które mogą się skończyć nawet śmiercią. 

Poza niewątpliwym aspektem prozdrowotnym ich używanie wiąże się z relaksem. Kto z nas nie lubi tego uczucia po gorącej kąpieli czy orzeźwiającym prysznicu, kiedy nasza skóra jest idealnie czysta i gładka?

Redakcja czadersi.pl

Nasza strona to oaza dla poszukiwaczy równowagi między pracą a życiem prywatnym, między dbaniem o siebie a rozwijaniem własnych pasji. Zanurz się w bogatym oceanie artykułów, które eksplorują świat lifestyle'u, wnętrz, zdrowia, urody i diety.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak zacząć oszczędzać
Jak wybrać idealną pufę
leasing używanego Audi

Jesteś zainteresowany reklamą?

leasing używanego Audi