Najprostsze rośliny do uprawiania w swoim ogródku

Mnóstwo osób zastanawia się jakie rośliny łatwe w uprawie można posadzić w swoim ogórku? Niektóre kwiaty czy warzywa potrzebują naprawdę mało miejsca i potrzebują dosłownie parę metrów kwadratowych. Jak pokazują badania: dbanie o rośliny i prowadzenie swoich ogrodów czy kwiaciarni u 90% badanych zwiększają zadowolenie z życia. Rośliny łatwe w uprawie mogą znacznie podnieść jakoś Twoje życia, a przy okazji dostarczyć Ci całą masę zdrowych składników do kuchni. Warto zainwestować w odpowiednią szklarnię, która znacznie pomoże Ci w uprawianiu w czasie różnych temperatur na zewnątrz. Rośliny łatwe w uprawie to przede wszystkim warzywa typu pomidory, różne rodzaje sałat (lodowa czy masłowa), rzodkiewki. Mnóstwo osób dokłada sobie do szklarni różne rodzaje ziół, które przydają się potem w przyprawach. Wymienić można tu chociażby tymianek, rozmaryn, majeranek, bazylię, kolendrę czy pietruszkę. Wystarczy wydzielić osobny pojemnik i posiać je w odpowiednich odstępach od siebie.

Jakie rośliny łatwo uprawia się w ogródku?

Rośliny łatwe w uprawie na tym jednak się nie kończą. Część osób sadzi w swoich szklarniach różnego rodzaju kiełki: fasoli czy rzodkiewki. Bardzo zdrowe i łatwe w uprawie. Wystarczy jedynie zasadzić kilka nasion w osobnym pojemniku. Trzeba pamiętać o tym, że pomidory czy sałata potrzebują znacznie więcej miejsca niż zioła czy kiełki. Należy odpowiednio je wesprzeć (w przypadku pomidorów czy ogórków) na patykach, żeby nie połamać gałęzi. Część warzyw możemy zasadzić w osobnym ogródku. Przykładowo włoszczyznę do której należą marchewki, seler, pietruszka czy pory. Wystarczy wydzielić im trochę miejsca z dobrej jakości glebą. Odpowiednią ziemię możemy zakupić, ale być może ta, która jest na naszej działce w zupełności wystarczy. Dużo osób sadzi w swoich ogródkach rośliny łatwe w uprawie typu zielonego, czyli szpinak czy jarmuż, który są odporne na duże spadki i zwyżki temperatur – co czyni je wytrzymałymi o każdej porze roku. Pamiętajmy też o sałacie czy kapuście. W przypadku większej ilości terenu możemy postawić na ziemniaki, należy jednak pamiętać o stałym podlewaniu i nawożeniu gleby. Bez tego możemy doczekać się warzyw słabej jakości lub wręcz niezjadliwych.

Czy kwiaty są łatwe w uprawianiu?

Rośliny łatwe w uprawie to też z pewnością kwiaty różnego rodzaju. Z pewnością najprostsze w tym względzie są te jednoroczne, ale jeśli mamy długofalowe plany to możemy postawić na tak zwane byliny. Oprócz tego dochodzą różne kwiaty cebulaste i bulwiaste, które wymagają więcej naszego czasu. Pamiętać należy o regularnym podlewaniu i nawożeniu. Warto postarać się o odpowiednie ładnie wyglądające doniczki, które znacznie podniosą estetykę naszego ogrodu. Dla początkujących ogrodników warto zacząć od aksamitek, które rosną w każdej glebie i mają zwiększoną odporność na skoki temperaturowe i różnego rodzaju choroby. Podobne właściwości mają chociażby czubatki, czarnuszki, godecje, maciejki, ślazówki, petunie, werbeny. Nie są to kwiaty czasochłonne i trudne w utrzymaniu, przez co oprócz ładnego wyglądu otrzymamy osobistą satysfakcję, że udało nam się tak łatwo stworzyć własny ogród.

Redakcja czadersi.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *