Najprostsze rośliny do uprawiania w swoim ogródku

Mnóstwo osób zastanawia się jakie rośliny łatwe w uprawie można posadzić w swoim ogórku? Niektóre kwiaty czy warzywa potrzebują naprawdę mało miejsca i potrzebują dosłownie parę metrów kwadratowych. Jak pokazują badania: dbanie o rośliny i prowadzenie swoich ogrodów czy kwiaciarni u 90% badanych zwiększają zadowolenie z życia. Rośliny łatwe w uprawie mogą znacznie podnieść jakoś Twoje życia, a przy okazji dostarczyć Ci całą masę zdrowych składników do kuchni. Warto zainwestować w odpowiednią szklarnię, która znacznie pomoże Ci w uprawianiu w czasie różnych temperatur na zewnątrz. Rośliny łatwe w uprawie to przede wszystkim warzywa typu pomidory, różne rodzaje sałat (lodowa czy masłowa), rzodkiewki. Mnóstwo osób dokłada sobie do szklarni różne rodzaje ziół, które przydają się potem w przyprawach. Wymienić można tu chociażby tymianek, rozmaryn, majeranek, bazylię, kolendrę czy pietruszkę. Wystarczy wydzielić osobny pojemnik i posiać je w odpowiednich odstępach od siebie.

Jakie rośliny łatwo uprawia się w ogródku?

Rośliny łatwe w uprawie na tym jednak się nie kończą. Część osób sadzi w swoich szklarniach różnego rodzaju kiełki: fasoli czy rzodkiewki. Bardzo zdrowe i łatwe w uprawie. Wystarczy jedynie zasadzić kilka nasion w osobnym pojemniku. Trzeba pamiętać o tym, że pomidory czy sałata potrzebują znacznie więcej miejsca niż zioła czy kiełki. Należy odpowiednio je wesprzeć (w przypadku pomidorów czy ogórków) na patykach, żeby nie połamać gałęzi. Część warzyw możemy zasadzić w osobnym ogródku. Przykładowo włoszczyznę do której należą marchewki, seler, pietruszka czy pory. Wystarczy wydzielić im trochę miejsca z dobrej jakości glebą. Odpowiednią ziemię możemy zakupić, ale być może ta, która jest na naszej działce w zupełności wystarczy. Dużo osób sadzi w swoich ogródkach rośliny łatwe w uprawie typu zielonego, czyli szpinak czy jarmuż, który są odporne na duże spadki i zwyżki temperatur – co czyni je wytrzymałymi o każdej porze roku. Pamiętajmy też o sałacie czy kapuście. W przypadku większej ilości terenu możemy postawić na ziemniaki, należy jednak pamiętać o stałym podlewaniu i nawożeniu gleby. Bez tego możemy doczekać się warzyw słabej jakości lub wręcz niezjadliwych.

Czy kwiaty są łatwe w uprawianiu?

Rośliny łatwe w uprawie to też z pewnością kwiaty różnego rodzaju. Z pewnością najprostsze w tym względzie są te jednoroczne, ale jeśli mamy długofalowe plany to możemy postawić na tak zwane byliny. Oprócz tego dochodzą różne kwiaty cebulaste i bulwiaste, które wymagają więcej naszego czasu. Pamiętać należy o regularnym podlewaniu i nawożeniu. Warto postarać się o odpowiednie ładnie wyglądające doniczki, które znacznie podniosą estetykę naszego ogrodu. Dla początkujących ogrodników warto zacząć od aksamitek, które rosną w każdej glebie i mają zwiększoną odporność na skoki temperaturowe i różnego rodzaju choroby. Podobne właściwości mają chociażby czubatki, czarnuszki, godecje, maciejki, ślazówki, petunie, werbeny. Nie są to kwiaty czasochłonne i trudne w utrzymaniu, przez co oprócz ładnego wyglądu otrzymamy osobistą satysfakcję, że udało nam się tak łatwo stworzyć własny ogród.

Redakcja czadersi.pl