Strona główna
Praca
Tutaj jesteś

Poznaj produkty antywirusowe dla firm od Kaspersky

30 października 2021 produkty antywirusowe dla firm

Oprogramowanie antywirusowe to bariera ochronna przed wirusami lub atakami cyberprzestępców, którą możesz zainstalować na komputerze jak i urządzeniu mobilnym. Ten drugi sprzęt jednak jest mniej narażony na jakiekolwiek ataki, gdyż system bezpieczeństwa tworzony przez daną firmę jest lepiej zoptymalizowany, jego działanie jest lepsze niż w przypadku komputera czy laptopa z Windowsem.

Jak działa oprogramowanie antywirusowe?

Antywirusy identyfikują złośliwe oprogramowanie na dwa sposoby: używając tak zwanych sygnatur lub na podstawie zachowania podejrzanego programu znajdującego się na Twoim urządzeniu. Wykrywanie za pomocą sygnatury polega na skanowaniu systemu przez antywirusa w poszukiwaniu elementów, które są charakterystyczne dla obiektów zawierających wirusy. W celu ich znalezienia wszystkie pliki i programy porównywane są do tych, które znajdują się w bazie, a po wykryciu zagrożenia ochrona antywirusowa poinformuje Cię o tym wyświetlając komunikat. Drugi sposób to analiza zachowania danego programu w systemie operacyjnym. W momencie gdy program zachowuje się w sposób podejrzany np. próbuje samoczynnie wysłać e-maila czy uzyskać dostęp do określonej ścieżki, użytkownik natychmiast zostanie o tym poinformowany. Osoba, która nie zna się za bardzo na współczesnej technologii może nie czytać wyskakujących okienek lub ich nie zrozumie, przez co będzie wszystko akceptować, dlatego bardzo często antywirus ma ustawioną odgórnie automatyczną blokadę wirusów.

Porady dotyczące antywirusa

Instaluj tego typu oprogramowanie tylko i wyłącznie z zaufanych źródeł. Lepiej zapłacić twórcy za kod licencyjny, jeśli taki jest wymagany, niż wgrać sobie szkodliwy program czy plik.

Po zainstalowaniu antywirusa upewnij się, że masz ustawioną automatyczną aktualizację programu oraz bazy danych. W momencie gdy nie używasz codziennie komputera i przez pewien czas był on wyłączony, a oprogramowanie samo zaczyna aktualizować się w tle, poczekaj do momentu kiedy najnowsza wersja będzie znajdować się na Twoim urządzeniu.

Szczególną uwagę zwracaj na komunikaty wyświetlane przez antywirusa. Pod żadnym pozorem nie lekceważ ich oraz nie klikaj przycisku ignoruj, gdy nie będziesz pewien, że Twój sprzęt jest w pełni bezpieczny.

Możesz skorzystać z jednego z najlepszych antywirusów, jakim jest Kaspersky. Blokuje on wszystkie najnowsze wirusy oraz tak zwane narzędzia adware, czyli aplikacje wyświetlające różne okna na ekranie urządzenia. Są to najczęściej niechciane reklamy. Program ten także zapewni Ci bezpieczeństwo podczas wydobywania kryptowalut oraz ochroni komputer przed szkodliwymi plikami, które mogą obniżać jego wydajność. W ofercie tej firmy znajdziesz podstawowy pakiet Anti – Virus, wersję premium, czyli Total security, a także możesz dodatkowo dokupić oprogramowanie Interent Seciurity przeznaczone do ochrony aktywności w sieci.

Redakcja czadersi.pl

Nasza strona to oaza dla poszukiwaczy równowagi między pracą a życiem prywatnym, między dbaniem o siebie a rozwijaniem własnych pasji. Zanurz się w bogatym oceanie artykułów, które eksplorują świat lifestyle'u, wnętrz, zdrowia, urody i diety.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

sposoby na znalezienie pracy
dodatek do niskiej emerytury

Jesteś zainteresowany reklamą?